Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ - Β' ΤΑΞΗΣ

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ - Β' ΤΑΞΗΣ

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Σήμερα 19-03-2012 στην Πτολεμαΐδα  οι κάτωθι συμβαλλόμενοι:

1. 1.Το Γραφείο Γενικού Τουρισμού PTOLEMEOS TRAVEL, Mαίρη Κ. Σαββίδου  που εδρεύει στην Πτολεμαΐδα Ι. Χρηστίδη 1 και εκπροσωπείται νομίμως από την κ. Μαίρη Σαββίδου ,
  2. 2.Ο Διευθυντής του 3ου ΓΕΛ Πτολεμαΐδας Αναστάσιος Τσορτανίδης ως εκπρόσωπος του σχολείου,

υπογράφουν το συμφωνητικό οργάνωσης - πραγματοποίησης  της εκδρομής του

σχολείου στην Κέρκυρα από 27-04-2012 έως 29 -04-2012.

Στην εκδρομή θα συμμετέχουν  129 μαθητές και 9 καθηγητές.

Οι πρώτοι των συμβαλλόμενων για την πραγματοποίηση της εκδρομής αναλαμβάνουν να διαθέσουν ? παρέχουν  στο σχολείο, με τους παρακάτω όρους,   τα εξής:

-          Μετακινήσεις  - περιηγήσεις με πολυτελή  υπερυψωμένα λεωφορεία καθ΄ όλη τη διάρκεια της εκδρομής σύμφωνα με το εγκεκριμένο πρόγραμμα της εκδρομής.

-          Τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια κατά τη διαδρομή Ηγουμενίτσα ?Κέρκυρα, Κέρκυρα Ηγουμενίτσα σύμφωνα με το εγκεκριμένο πρόγραμμα της εκδρομής.

-          Φόρους,  διόδια κ.λ.π.

-          2  δωρεάν συμμετοχές για άπορους μαθητές.

-          Δωρεάν συμμετοχή των συνοδών καθηγητών.

-          Δύο  (2) διανυκτερεύσεις στο DIVANI  CORFU PALACE  4* αστέρων  στην Κέρκυρα με ημιδιατροφή (2 πρωινά & 2 κύρια γεύματα), σε τρίκλινα  δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα  για τους συνοδούς καθηγητές. Συμφωνείται δε, κατ? εξαίρεση,  η δυνατότητα παροχής  δίκλινων και τετράκλινων δωματίων σε ειδικές περιπτώσεις και σύμφωνα με τις ανάγκες των μαθητών.

-          Αρχηγό-συνοδό μαζί με το σχολείο.

-          Τις ξεναγήσεις στην Κέρκυρα  σύμφωνα με το πρόγραμμα της εκδρομής.

-          Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση των εκδρομέων καθ όλη τη διάρκεια της εκδρομής με καλύψεις ζωής, ατυχήματος, νοσηλείας και ιατροφαρμακευτικών εξόδων ? ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

-          Την έκδοση τιμολογίου για το συνολικό ποσό της εκδρομής.

-          Ιατρό παθολόγο στη διάθεση του σχολείου ανά πάσα στιγμή χρειαστεί.

-          Τυχόν ζημίες που προκληθούν από τους εκδρομείς στα μέσα μεταφοράς καθώς και στο ξενοδοχείο, βαρύνουν αυτούς.

- Το σχολείο δεν φέρει ευθύνη για την αναβολή ή μη πραγματοποίηση της εκδρομής λόγω μη έγκρισης από την αρμόδια αρχή, λόγω εκλογών ή άλλων λόγων ανωτέρας βίας.

- Το συνολικό κόστος της εκδρομής υπολογίζεται με βάση τον αριθμό των συμμετοχόντων μαθητών ο οποίος σήμερα ανέρχεται στους 129 μαθητές. Τυχόν αυξομείωση του αριθμού των μαθητών δεν επηρεάζει την τιμή συμμετοχής κατ? άτομο παρά μόνο το συνολκό κόστος της εκδρομής .

- ΤΙΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΚΑΤΑ ΑΤΟΜΟ  149 ?

- Συνολικό κόστος εκδρομής για 129 ΜΑΘΗΤΕΣ  18.923  ?.

Οι δεύτεροι των συμβαλλομένων αναλαμβάνουν την εξόφληση του λογαριασμού της εκδρομής ως εξής:

1η δόση

1.500 ?

19-03-2012

2η δόση

3.500 ?

27-.03-2012

3η δόση

10.000 ?

26-04-2012

Εξόφληση, δηλαδή το ποσό των 3.923 ευρώ στις  30 Απριλίου 2012.

Το επισυναπτόμενο στην παρούσα  πρόγραμμα εκδρομής,  και   όπως αυτό επικαιροποιηθεί με τυχόν τροποποιήσεις κατά τα μη ουσιώδη μέρη του με  την  έγκριση από το Σύλλογο Διδασκόντων Καθηγητών και την αρμόδια  διοικητική αρχή, αποτελεί ενιαίο και αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας σύμβασης.

To παρόν συντάχθηκε σε δύο αντίτυπα, ένα για κάθε συμβαλλόμενο μέρος.

ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ                                      ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Αρ. Ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης:

ΤΗΕ-10811024 «GENERALI HELLAS» Α.Α.Ε.Γ.Α.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

1η ημέρα : Παρασκευή 27-04-2012

Αναχώρηση από την Πτολεμαΐδα και τον  χώρο του σχολείου στις 07:30 π.μ. προς Ηγουμενίτσα. Επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο της Δωδώνης. Άφιξη στην Ηγουμενίτσα, στάση για φαγητό. Αναχώρηση με πλοίο και άφιξη στην Κέρκυρα. Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο. Ξεκούραση και νυχτερινή έξοδος. Επιστροφή στο ξενοδοχείο, διανυκτέρευση.

2η ημέρα : Σάββατο 28-04-2012

Πρωινό στο ξενοδοχείο και επίσκεψη στο Αχίλλειο. Επίσκεψη στο κανόνι και στο Ποντικονήσι. Περιήγηση και βόλτα στην πόλη. Επιστροφή στο ξενοδοχείο, ξεκούραση, γεύμα και νυχτερινή έξοδος. Επιστροφή στο ξενοδοχείο, διανυκτέρευση.

3η ημέρα : Κυριακή 29-04-2012

Πρωινό και αναχώρηση από Κέρκυρα προς Ηγουμενίτσα με πλοίο. Επίσκεψη στο μουσείο κέρινων ομοιωμάτων ( Βρέλλη). Αναχώρηση για την πόλη των Ιωαννίνων. Περιήγηση στην πόλη, βόλτα και φαγητό. Αναχώρηση στις 05:00 μ.μ. για Μέτσοβο. Επίσκεψη στο Μουσείο Τοσίτσα. Αναχώρηση στις 07:30 μ.μ. για Πτολεμαΐδα. Άφιξη στην Πτολεμαΐδα στις 10:00 μ.μ.