Ρομπότ - Ρομποτική & Τεχνητή Νοημοσύνη

Picture Στο πλαίσιο του νέου Λυκείου, κλιθήκαμε να ασχοληθούμε με μια ερευνητική εργασία .
Το θέμα που επέλεξε το τμήμα ενδιαφέροντος που αποτελείται από μαθητές των τμημάτων  Α7,Α8 Α9 είναι το «ΡΟΜΠΟΤ ? ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ & ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ».
Ένα θέμα το οποίο το επιλέξαμε γιατί θέλαμε να ασχοληθούμε με την τεχνολογία, και  τι το καλύτερο από τη ρομποτική που είναι η αιχμή της τεχνολογίας.
Επιπρόσθετα είναι ένας συνδυασμός πολλών επιστημών και πρωτοποριακών  τεχνολογιών.
Οι επιστήμες των  Μαθηματικών  της Πληροφορικής , της Μηχανικής , της ιατρικής , της Φυσικής και πολλές ακόμα , συνδυάζονται για να δημιουργήσουν ένα Ρομπότ.
Για την καλύτερη υλοποίηση του Project χωριστήκαμε σε τέσσερις ομάδες, οι οποίες είναι : Τάλως , i-Cub,  I-Fairy, Robocop.

Συνδεθείτε στο Ιστότοπο μας για να δείτε την εργασία μας .